Tudnivalók az analízis vizsgához

 

1.    A vizsgára csak az jöhet, akinek érvényes (legalább elégséges) gyakorlati jegye van. Ezt már a Neptun rendszer leellenőrzi.

2.    A vizsga megkezdése előtt 24 órával a feliratkozás-lejelentkezés lezárul. Aki igazolatlanul marad távol, az új FT szerint nem kap elégtelen jegyet. Remélem nem élnek majd vissza ezzel az újítással. Ha valaki nem tud internethez hozzáférni, telefonáljon még időben a TO-ra. 

3.    A tételjegyzék a webről letölthető.

4.    A vizsga szóbeli.

5.    A vizsgaidőszakban bármi problémájuk van az anyaggal kapcsolatban, email-en egyeztetett időpontban szívesen tartok konzultációt.

 

A vizsga menete

 

1.    Minden alkalommal reggel 9-kor kezdünk. Ekkor osztjuk be a sorrendet; azt, hogy nagyjából ki mikor kerül sorra.  Egyéni kéréseket igyekszem figyelembe venni - szóljanak nyugodtan. Ez csak hozzávetőleges becslés lesz. Kérek mindenkit, hogy kicsit előbb legyen a közelben.

2.    A vizsgák helye a 419. terem lesz, hacsak másképp nem hirdetjük.

3.    A vizsgázó a tételjegyzékből két tételt húz. Az első kihúzott tétel a ''főtétel''. Ezzel kapcsolatban el kell mondani a felsorolt fogalmakat, tételeket, alapvető összefüggéseket. A második tételből csak azt a rész kell elmondani, amit ott kijelölök. Ez a közepes szint. A jó és jeles jegyekhez tudni kell az előadáson elhangzott bizonyításokat is.

4.    A tételek kidolgozására kb. 30-40 perc áll rendelkezésre, ez írásban történik. A vázlat alapján azt kell elmondani, amire külön rákérdezek.

5.    A tételjegyzékben bizonyos definíciók, tételek vastag betűvel vannak felsorolva. Ezek ismerete kötelező. Aki ezek bármelyikét nem tudja, elégtelen vizsgajegyet kap, akármilyen jól is teljesít egyébként.

 

2006. május 17.

 

A felkészülésre hagyjanak elegendő időt. Ne magolják be az anyagot, nem is fog menni. Ha valaki örömet is talál a felkészülésben, az jó jel. Ezt kívánom mindnyájuknak.