Az Intel az alaplapi áramkörkészletek gyártásában viszonylag későn, a PCI buszhoz készített "Saturn" nevű lapkakészlettel kapcsolódott be. A Pentium processzoros alaplapokhoz készített Intel "Triton" nevű áramkörkészlettel kezdődött meg a vezérlőáramkörök de-facto szabványosítása.

Triton 430FX

Megfelel a PCI 2.0 buszspecifikációnak, támogatja az EDO RAM-ot maximum 128 Mbájtig és a pipelined burst cache technológiát.

Triton 430VX

Konform a PCI 2.1 specifikációval, és támogatja az USB-t (lásd 3.5. fejezet), 4 db csipből áll.
Lehetővé válik a rendszer, PCI és az ISA busz konkurens (időben átlapolt) használata a 82371SB áramkörrel, amely a multitasking hatékonyságát növeli meg.

                               

Az áramkörkészlet támogatja az EIDE Bus Master Control rendszertechnikai megoldást (lásd 5. fejezet), amellyel lehetővé válik, hogy a mágneslemez a CPU terhelése nélkül cseréljen adatokat a rendszermemóriával.

Triton 430HX

Lényegében a 430VX képességű áramkörkészlet, amelyet kiegészítenek néhány, a professzionális PC alkalmazásához szükséges funkcióval (több processzoros működés támogatása, ECC hibajavító kódolás stb.).

Triton 430TX

Két csipbe integrált áramkörkészlet. Támogatja az SDRAM-ot és az MMX processzort. Itt jelenik meg először a memória-/rendszerbuszvezérlés (MTXC) és az I/O eszköz- és buszvezérlés (PII X4) fizikai szétválasztása, amelyet Northbridgenek és Southbridgenek neveznek.

tartalomjegyzék almenü fogalomszótár jelölésrendszer ellenőrző kérdések előző alfejezet előző lap következő lap következő alfejezet