Tudnivalók az Analízis I. vizsgához

 

1.    Vizsgára az jöhet, akinek legalább elégséges (virtuális) gyakorlati jegye van.

2.    A vizsga megkezdése előtt 24 órával a feliratkozás-lejelentkezés lezárul. Aki igazolatlanul marad távol, „meg-nem-jelent” bejegyzést kap a Neptunba. Ezzel a rendelkezésre álló vizsgalehetőségek közül egyet elhasznál.

3.    Minden vizsgaidőpontnál várólista is van. Felhívom a figyelmüket, hogy az új Neptun a várólistás jelentkezést is felvett vizsgaalkalomnak tekinti – így 24 órával a vizsga kezdete előtt jelentkezzen le az, aki létszámon felül maradt.

4.    Analízisből – mint minden más tartárgyból – háromszor próbálkozhatnak vizsgázni. Ebbe a meg-nem-jelent vizsgaalkalom is beleszámít. A harmadik vizsgalehetőség pénzbe kerül, befizetni a Neptun-on keresztül lehet.

5.    A vizsgajegy a gyakorlati jegy és a szóbelin szerzett jegy átlaga lesz. Ha ez két jegy között lesz pontosan, akkor egy feladatot kell helyben megoldani a jobb jegyért.

6.    A vizsgaidőszakban bármi problémájuk van az anyaggal kapcsolatban, email-en egyeztetett időpontban szívesen tartok konzultációt.

 

A vizsga menete

 

1.    A vizsga szóbeli, és a tételjegyzék a webről letölthető.

2.    Minden alkalommal reggel 9-kor kezdünk. Kérem, jelenjen meg mindenki a vizsga kezdetére. Ekkor osztjuk be a sorrendet. Egyéni kéréseket igyekszem figyelembe venni - szóljanak nyugodtan. Ez csak hozzávetőleges becslés lesz arra, hogy nagyjából ki-mikor kerül sorra. Kérek mindenkit, hogy a megjelölt időponthoz képest kicsit előbb legyen a közelben.

3.    A vizsgázó a tételjegyzékből két tételt húz. Az első kihúzott tétel a ''főtétel''. Ezzel kapcsolatban el kell mondani a felsorolt fogalmakat, tételeket, alapvető összefüggéseket – ami az adott témakörhöz tartozik. A második tételből csak azt a rész kell elmondani, amit ott kijelölök. Ez a közepes szint. A jó és jeles jegyekhez tudni kell az előadáson elhangzott bizonyításokat is.

4.    A tételek kidolgozására kb. 30-40 perc áll rendelkezésre, ez írásban történik. A vázlatot elolvasom, és azt kell elmondani, amire külön rákérdezek.

5.    A tételjegyzékben bizonyos definíciók, tételek vastag betűvel vannak felsorolva. Ezek ismerete kötelező. Aki ezek bármelyikét nem tudja, elégtelen vizsgajegyet kap, akármilyen jól is teljesít egyébként.

 

2008. december 12.

 

A felkészülésre hagyjanak elegendő időt. Ne magolják be az anyagot, nem is fog menni. Javaslom, hogy saját kidolgozott tételekből tanuljanak. Használják a saját jegyzetünket és az elhangzott előadások kivetített változatait. Nem javaslom külső források (különösen Wikipedia) anyagait ellenőrzés nélkül használni – sajnos nem megbízható.

 

Kívánom, hogy a sok munka mellett, örömet találjanak a felkészülésben. Ennek lehetőség ott van, higgyék el!

Vágó Zsuzsa