Gyakorlatokkal kapcsolatos tudnivalók.

2005/2006 II. félév

A gyakorlatvezetők elérhetősége:

1. csoport: Orlovits Zsanett, orlovits AT lutra.sztaki.hu
2. csoport: dr Szilvay Gézáné, szilvay AT itk.ppke.hu
3. csoport: Kiss Márton, mkiss AT math.bme.hu
4. csoport: Szabó Gábor, gsz AT szig.hu
5. csoport: Kiss Márton, mkiss AT math.bme.hu


A gyakorlatok beosztása
A gyakorlatok beosztása 2+1 struktúrájú. A két órás gyakorlat 2x45 perc, 15 perc szünettel. Itt konkrét feladatok közös megoldásával mélyíthetik el az előadáson tanult elméleti anyagot. A +1 óra felhasználása az előző évhez hasonló lesz.

Kéthetente lesz lehetőség számítógépes laborokban a Mathematica software segítségével 'látni' mindazt, amiről az előadásokon és gyakorlatokon tanulnak.

Kéthetente pedig itt kell számot adni a megszerzett tudásról: összesen 5 kis-zárthelyi dolgozatot fognak írni. Ezek 30 percesek lesznek, a gyakorlatvezetők a pontos időpontokat majd elmondják. A fennmaradó időt gyakorlásra fordíthatják.  


Részvétel, hiányzás, késés.
A gyakorlatokon való részvétel kötelező. A félév során 3 alkalommal szabad hiányozni, erről igazolást nem kérünk. Aki 3 alkalomnál többet hiányzik, nem kap gyakorlati jegyet. A gyakorlatok az előre megbeszélt időpontokban pontosan kezdődnek. 


Nagy-zárthelyik.
A félév során kettő évfolyam-zárthelyi lesz, ezek időpontjai:
       1. nagy-zárthelyi: 2006. március 17. péntek 7:30-9.
       2. nagy-zárthelyi: 2006. május 12. péntek 7:30-9.
A nagyzárthelyik írásakor semmilyen segédeszköz sem használható. Csak elkerülhetetlen, lehetőleg előre bejelentett és megfelelően igazolt hiányzást fogadunk el igazoltnak. Az igazoltan hiányzók részére a gyakorlatvezető egyetlen alkalommal pótlási  lehetőséget ad.


Kis-zárthelyik.
Minden második héten - amikor nincs évfolyam zárthelyi - az 1 órás gyakorlatokon 30 perces zárthelyit iratunk az előző két hét anyagából, összesen 5 darabot. Ezek időpontjait a gyakorlatvezetők előre ki fogják hirdetni.


Röpzárthelyik
Minden héten - a nagyzárthelyik hetét kivéve - kb 5 perces röpzárthelyit íratunk az előző előadások anyagából. Ez 11 db röpzh-t jelent a félév során. A röpzh-kat 0 vagy 1 ponttal értékeljük. Legalább 6 pontot kell a félév során elérni. Aki csak legfeljebb 5 pontot gyűjt össze a maximális 11-bõl, a nagyzh-k és házi feladatok alapján megajánlott gyakorlati jegynél eggyel rosszabbat kap. Aki egy röpzárthelyiről bármilyen okból hiányzik, arra a röpzárthelyire nem kap pontot.


Gyakorlati jegy
A gyakorlati jegy alapját a két nagy-zárthelyi és az 5 kis-zárthelyi eredménye képezi. Ezt  módosíthatja a gyakorlatokon végzett munka - a gyakorlatvezetők javaslata alapján.


Javító zárthelyi
A félév végén, a vizsgaidőszak kezdetén EGYETLEN alkalommal lehetőséget adunk javító zárthelyi írására az egész féléves anyagból. Ezen a zárthelyin elégséges illetve elégtelen jegy szerezhető. Ennek időpontja később kerül kihirdetésre. A javító zárthelyi az egész féléves anyagból fog állni. Az elégségeshez legalább 50%-ot kell elérni.


Labor
Az előadások és gyakorlatok anyagához kapcsolódóan csoportonként kéthetente egy óra laborfoglalkozás lesz. A félév végén az itt szerzett tudásról be kell számolni. Ennek formáját időben meg fogjuk adni. Az 5 laborgyakorlat közül legfeljebb egyet lehet hiányozni - erről igazolást nem kérünk.


Kivételes és igen indokolt esetben a gyakorlatvezetők eltérhetnek a fenti szabályoktól.

Felhívjom a figyelmet arra, hogy a szorgalmi időszak lezárása után semmiféle kérvényt nem fogunk elfogadni a gyakorlati jeggyel kapcsolatban.

vago AT itk.ppke.hu

<=vissza a főoldalra