Gyakorlatokkal kapcsolatos tudnivalók.

2010/2011 I. félév

A gyakorlatvezetők elérhetősége:

1. és 8. csoport: Csörgő István, csorgoi AT ludens.elte.hu
2. és 6. csoport: Radványi Mihály, r.miska AT gmail.com
3. és 7. csoport: Bihary Dóra, bihdo AT digitus.itk.ppke.hu
4. és 5. csoport: Várdai Judit, vardai AT digitus.itk.ppke.hu
SOTE csoport: Kozák Lásló, kozla AT digitus.itk.ppke.hu

Esztergom:


Irodalom
Az analízis gyakorlatok során a honlapon közzétett példatárakat fogjuk használni.

 

Részvétel, hiányzás, késés.
A gyakorlatokon való részvétel kötelező. A félév során 3 alkalommal szabad hiányozni, erről igazolást nem kérünk. Aki 3 alkalomnál többet hiányzik, nem kap aláírást. A gyakorlatok az előre megbeszélt időpontokban pontosan kezdődnek. 

 

A gyakorlatok beosztása
A heti 3 óra gyakorlatból 2 óra lesz a hivatalosan meghirdetett gyakorlat, a 3. óra felsőbbéves diákok bevonásával gyakorlásra és konzultációra szolgál. A részvétel itt is kötelező.

 

 

Nagy-zárthelyik.
A félév során kettő évfolyam-zárthelyi lesz, ezek időpontjai:
 
      1. nagy-zárthelyi: 2010. október 21. csütörtök.
       2. nagy-zárthelyi: 2010. december 2. csütörtök  
A nagyzárthelyik írásakor semmilyen segédeszköz sem használható. Csak elkerülhetetlen, lehetőleg előre bejelentett és megfelelően igazolt hiányzást fogadunk el igazoltnak. Az igazoltan hiányzók részére a gyakorlatvezető egyetlen alkalommal pótlási  lehetőséget ad.

 

Röpzárthelyik
Minden
héten - a nagyzárthelyik hetét kivéve - 3-5 perces röpzárthelyit íratunk az előző két előadások anyagából. Ez 11 db röpzh-t jelent a félév során. A röpzh-kat 0-1-2 ponttal értékeljük. Legalább 11 pontot kell a félév során elérni. Aki csak legfeljebb 10 pontot gyűjt össze a maximális 22-ből, a nagyzh-k és házi feladatok alapján megajánlott gyakorlati jegynél eggyel rosszabbat kap. Aki egy röpzárthelyiről bármilyen okból hiányzik, arra a röpzárthelyire nem kap pontot.

Aki a röpzh-kból kimagaslóan teljesít, - legalább 20 pontot szerez a 22-ből – egy „potenciális” fél jegyet kap. Ez azt jelenti, ha a vizsga és gyakorlati jegy átlaga nem egész, akkor felfelé kerekítek.

 

Házi feladatok
Minden
gyakorlaton adunk házi feladatokat, amely az adott órán megbeszélt tananyag begyakorlását segíti. Ezeket érelemszerűen otthon, önállóan kell megoldani. A megoldásokat úgy ellenőrizzük, hogy minden második héten az előző házi feladatok közül véletlenszerűen kiválasztott két vagy három feladat megoldását kell leírni. A félév során 6 ilyen zh-t fognak írni, a pontos időpontokat a gyakorlatvezetők megmondják. Ha valaki hiányzás miatt nem ír meg egy házi feladat zh-t, ennek pótlására nincs lehetőség.

 

Gyakorlati jegy
A félév során végzett teljesítményüket gyakorlati jeggyel értékeljük. Akinek ez elégtelen, az nem kap aláírást, a tárgyat nem teljesítette. Tehát nem jöhet majd vizsgázni sem.

Az indexbe egyetlen jegyet fognak kapni. Ez a gyakorlati jegy és a majdani szóbeli vizsgán kapott jegy átlaga. Az átlagszámításnál annyi módosítás lesz, hogy tetszőleges gyakorlati jegy mellett elégtelen szóbeli vizsga esetén az 'átlag' elégtelen.

A gyakorlati jegy alapját a két nagy-zárthelyi és a 6 HF-zárthelyi eredménye képezi. Az elégséges jegyhez szükséges az összpontszám 40%-a. Ezt a jegyet módosíthatja a gyakorlatokon végzett munka - a gyakorlatvezetők javaslata alapján.

 

Javító zárthelyi
A félév végén, a vizsgaidőszak kezdetén EGYETLEN alkalommal lehetőséget adunk javító zárthelyi írására az egész féléves anyagból. Ezen a zárthelyin elégséges illetve elégtelen gyakorlati jegy szerezhető. Ennek időpontja később kerül kihirdetésre. A javító zárthelyi az egész féléves anyagból fog állni. Az elégségeshez legalább 50%-ot kell elérni.

 

Kivételes és igen indokolt esetben a gyakorlatvezetők eltérhetnek a fenti szabályoktól.

Felhívom a figyelmet arra, hogy a szorgalmi időszak lezárása után semmiféle kérvényt nem fogunk elfogadni a gyakorlati jeggyel kapcsolatban.

vago AT itk.ppke.hu

<=vissza a főoldalra