6. félév a bionikán

Kötelező tárgyak

Komplex biolaboratórium II.

Amyg offline volt, addig nagyon élveztem. Rövid, de tartalom dús előadások, és utána egy előre leírt laborgyakorlat. Sajnos miután átment onlineba, gyakorlatilag csak elmélet volt.

Vannak kisZHk a laborok elején, érdemes jól felkészülni, illetve utána a jegyzőkönyvet jól megírni; a gyakorlati jegybe minden beleszámít.

MR/CT/Röntgen/PET/SPECT képalkotás

Az előadás hamar unalmas lesz, véleményem szerint túlságosan belemennek az elméletbe. Szerencsére a gyakorlat érdekes és tartalmas. Matlab tudás hasznos hozzá.

Az ideg- és izomrendszer elektrofiziológiai vizsgálómódszerei

Itt minden király. Az előadások fel vannak véve, és ZH és vizsga előtt nagyon jó visszahallgatni és követni a diasort.

Van kötelező labor mindenkinek. Ajánlom, hogy olyan emberrel álj párba, akinek rövidebb a haja, mert akkor ő fog szenvedni. Én megszívtam és a laborokról mindig fájós fejbőrrel mentem haza 🙁

Nagyon korrekt tárgy, csak olyat kérdeznek, amiről részletesen volt szó előadásokon.

Celluláris hullámszámítógépek

Szerintem ez a tárgy csak azért van még a mintatantervben, mert Roska Tamás ennek a témának volt a szakembere. Egyébként elavult technológiákról van szó. 1-2 izgalmas téma is van pl. game of life, de egyébként irreleváns.

A beadandót érdeme időben elkezdeni, mert lesz vele egy hét debugolás. Ez nem vicc.

Önálló laboratórium

Jó, ha már a félév kezdete előtt tudod, hogy mivel akarsz foglalkozni, valamint ha az a célod, hogy a választott téma lesz a szakdogád témája is, ugyanis gyakorlatilag egy az egyben átemelhető az önlab a szakdogába.

Választható tárgyak

Java programozás

Ha az adatszerket elvégezted, akkor érdemes ezt a tárgyat is kipróbálni. Hasonlít az adatszerk gyakra, és hasznos, releváns a tananyag, hiszen ez az egyik legpreferáltabb programozási nyelv jelenleg a piacon.

Nemlineáris dinamikai modellek a biológiában

Iszonyatosan aranyos Garay bácsi, aki nagyon érdekesen tartja az előadásokat, de csomószor elkalandozik valamilyen témához illő irányba. Akkor ajánlom, ha sok szabadidőd van, mert más típusú matematikáról van szó, mint amihez eddig hozzá lehetsz szokva. Van egy viszonylag jó jegyzetem 😀

A számítógépes grafika alapjai

Egy másik gyakorlati tárgy. Ha akarsz játékot fejleszteni a jövőben, akkor hasznos, meg amúgy is egy jó hangulatú programozós tárgy.

Parallel Programming

Ha fel tudod venni MSc-ről, akkor nagyon érdemes. Regulynak az összes tárgya nagyon király egyébként, és ez típikusan olyan, amit tökre kell is alkalmazni az iparban. 10/10 would recommend.

Szigorlat

Ha eddig nem cináltad meg valamelyik szigorlatot, akkor itt az idő, hiszen a második szigorlatodat el lehet számolni záróvizsgaként, így egy óriási terhet levéve az utolsó félévről.

Szólj hozzá!