Kötelező tárgyak
Komplex biolaboratórium I
A tárgy lényege, a laboratórium eszközeinek megismerése. A mikroszkópozás, és a mikrofluidika van a tárgy fókuszában, amikkel a hetek során tényleg gyakorlati módon megismertetnek. Minden héten jegyzőkönyvet kell írni az a heti témából. Ennek az értékelése minimálisan objektív, ezért érdemes odafigyelni, hogy kihez veszed fel. Én Szűcs Misihez vettem fel, és vele nagyon jó volt.
Digitális rendszerek és számítógép architektúrák
Bionikára nem egy túl hasznos tárgy, teljesen informatikus beállítottság kell hozzá, hogy megértsd, DE nem kell hozzá sokat tudni, hogy jó jegyet érj el. Egyrészt a kidolgozott szigorlati tételsor nagyon jól leír mindent, másrészt a ZHkat az előző pár éves feladatokból rakják össze gyakorlatilag szó szerint, max 1-2 paramétert változtatva. Ezek a ZH-k fellelhetők Hakkel Tamás oldalán.
Adatbázis kezelés
Egyszerű tárgy, ha odafigyelsz. Ha lemaradsz 1-2 hétnyi anyagról, nehéz lesz behozni. Amúgy érdemes megtanulni, mert a 6. féléves Bioinformatikán csomó pontot lehet elérni vele. Alapvetően ez is inkább egy infós tárgy, de itt ki lehet logikázni a dolgokat. Az évközi ZH majdnem szó szerint ugyan az, mint az előző években. Egy részletes kidolgozást lehet találni Naszy oldalán.
Az információtechnika és a bionika fizikai alapjai I
Tananyag tekintetében egy egészen nehéz tárgy. Odafigyeléssel és gyakorlással is nehéz jó ZH-t írni, de év végén megsajnál mindenkit a bácsi, és mindenki jó jegyet kap. FONTOS: Vannak úgynevezett tehetségprogramos házik. Ezek matlab beadandók, amit nem csak a tg-sek adhatnak be, csomó plusz pontért. A jó dolog ebben, hogy minden évben majdnem ugyanazok a beadandók.
A sejt molekuláris biológiája és genetikája II
Hasonlóan az előző félévhez ez a legkorrektebb tárgy. Egyértelműek az elvárások, megfelelő mennyiségű anyag. Annyi + az előző félévhez, hogy nagyon érdekes a legtöbb anyag.
Szabadon választható tárgyak
Játékelmélet és hálózati alkalmazásai
Gyakorlatilag egy egyszerű valószínűség számítás tárgy. Nem sok az anyag, és a ZH-ban és a vizsgákban mindíg ugyanazok a típusfeladatok vannak számonkérve. 1 nap alatt megtanulható, ha nagyjából követte az ember az órákat.
Digitális Jelfeldolgozás
Ha egy dologért érdemes felvenni, az Oláh András, az oktató. A tárgy anyaga nagyban összefügg a Sztochasztikus folyamatok tárggyal, ezért ha az egyiket felveszi az ember, érdemes a másikat is. Gyakorlati órákra is érdemes Oláh Andráshoz fölvenni, mert gyakorlatokon végigismétli az előadás anyagát, így jobban megtanulja az ember. Van kisZH kb minden második héten. Ezekben a kérdések majdnem egy az egyben megfelelnek az előző évi feladatoknak, amiket itt találsz.
Sztochasztikus folyamatok
Nagyon jó, fontos, de nem nehéz tárgy, ami egészen egybefügg a Digjellel, ezért ha az ember felveszi az egyiket, érdemes a másikat is felvenni. Egyik kedvenc tárgyam volt, mert keveredi a meglepő logikusság Várdai Tanárnő stílusával, nem csak gyakorlatokon, hanem előadásokon is. A valszámot szépen kiegészíti, és minden további hálózattal, vagy híradással kapcsolatos tárgyban előnyt jelent ezeknek a tudása.
Funkcionál analízis
Eredetileg egy 4. féléves tárgy volt, de valamiért át rakták MSc-re. Ha TGs vagy, mindenképpen vedd fel vagy itt, vagy 6. félévbe. Viszonylag kevés, de annál érdekesebb anyag. Kombinálja a linalokat, analokat, és a valszámot egy tök általános, magasabb szintű megértéssé.